2 dzień – 10 sierpień 2012

W naszym pielgrzymowaniu pomagali: Paweł Rajda (transport), Grażyna Kamińska (pomoc medyczna), Krzysztof Kolasa i Jan Stawarz (opieka muzyczna), Sławomir Misiek, Tomasz Rajda i Ewelina Migdałek (kuchnia), Janusz Karolczyk (wytyczenie trasy i prowadzenie pielgrzymki) oraz Edward Majcherczyk (serwis rowerowy).

Dzień rozpoczynaliśmy modlitwą i śpiewem Godzinek do Najświętszej Maryi Panny, odmawialiśmy Anioł Pański, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec. Wieczorem braliśmy udział w różnych zabawach, śpiewaliśmy pieśni pielgrzymkowe, a na zakończenie dnia modliliśmy się słowami Apelu Jasnogórskiego.

Oglądaliśmy również film o adoracji Najświętszego Sakramentu opartego na świadectwie boliwijskiej mistyczki i stygmatyczki Ctaliny Rivas. Ks. Łukasz Górski dzielił się również z pielgrzymami swoimi doświadczeniami w pracy katechetycznej w duszpasterstwie uniwersyteckim i parafii we Francji.

Ważnym elementem pielgrzymki rowerowej było m. in.: nawiedzenie Klasztoru i Kościoła Karmelitów Bosych w Czernej, w którym czczona jest łaskami słynąca Matka Boska Szkaplerzna. Maryja noszącym Szkaplerz Święty (zwany inaczej Jej Szatą) obiecała nadzwyczajną łaskę – Swoją szczególną opiekę, zbawienie oraz wyzwolenie z czyśćca w pierwszą sobotę po ich śmierci.

Nawiedziliśmy także dwukrotnie Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie. Jest to miejsce kultu religijnego uśmiechniętej Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Udzielane są tu błogosławieństwa dla małżonków, dzieci, rodzin, narzeczonych, matek ciężarnych, pielgrzymów oraz błogosławieństwa roczne i okolicznościowe.

Opracowanie: Jan Stawarz