Moralność… – nadaj życiu SMAK

Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna XXVI Piesza Pielgrzymka Dekanatu Andrychowskiego na Jasną Górę tradycyjnie w dniach 6 – 11 sierpnia 2012 r.

Pielgrzymi wyruszą w poniedziałek 6 sierpnia po Mszy św. o godzinie 7:00, by w sobotę 11 sierpnia połączyć się z innymi grupami pielgrzymkowymi i wspólnie jako Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko Żywieckiej wejść alejami na Jasną Górę.

W ubiegłym roku przeżywaliśmy Jubileusz 25-lecia pielgrzymki. Rozpoczynamy kolejne ćwierćwiecze pielgrzymkowej historii.

Od 2008 r. każda z pielgrzymek jest związana z konkretną postacią.

2008 św. Paweł Apostoł Narodów

2009 św. Piotr Apostoł

2010 św. Jakub starszy Apostoł

2011 św. Tomasz

2012 św. Mateusz

Każdej z pielgrzymek staraliśmy się nadać wewnętrzny temat, który w miarę upływu kilometrów zgłębialiśmy z pomocą duchowego patrona. Z św. Piotrem odpowiadaliśmy na pytanie „qou vadis?”, z Jakubem ramię w ramię wołaliśmy „Walcz o wiarę przez post, modlitwę, jałmużnę”. Z kolejnym Apostołem Tomaszem chcieliśmy „Uwierzyć aby zobaczyć”. W tym roku 2012 ruszając z Apostołem Mateuszem, który spisał Dobrą Nowinę damy się poprowadzić słowom: „Moralność – nadaj życiu smak”.

Pielgrzymka to czas rekolekcji w drodze. Łączy nas wspólny cel, modlitwa, śpiew, pogodne wieczory, konferencje.

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Prawie każdy…. prawie robi wielką różnicę. Osoby niepełnoletnie mogą pielgrzymować jeżeli będą mieć dorosłego opiekuna. Osoby pełnoletnie – tu proszę o rozsądek i roztropność, by nie forsować swojego zdrowia i nie przeceniać swoich możliwości. Można też pielgrzymować duchowo – wspierając nas modlitwą zwłaszcza w te dni, które spędzamy w drodze.

Jak co roku będzie też możliwość by z parafii wyjechać na powitanie pielgrzymów.

Koszt pieszej pielgrzymki z przejazdem z Częstochowy do Andrychowa – około 90 zł. Zapisy będą prowadzone wraz z nadejściem sierpnia.

Zapraszamy w drogę z nami !!!