Regulamin

1. WSTĘP

Pielgrzymka jest aktem religijnym, stąd codzienna Msza Św., Różaniec, Anioł Pański, Apel Jasnogórski, konferencje, śpiew. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.

W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami oraz napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.

2. ŚWIADCZENIA

Uczestnicy otrzymują identyfikator i pamiątkową koszulkę (obowiązkowo pielgrzymi zakładają ją w dniu wejścia na Jasną Górę).

Pielgrzymi są ubezpieczeni.

Organizator zapewnia transport bagażu w ramach opłaty pielgrzymkowej.

3. WARUNKI UCZESTNICTWA

Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin, dokona zapisu, zapłaci opłatę pielgrzymkową oraz podporządkuje się poleceniom organizatora.

Każdy z pielgrzymów powinien posiadać:
– duży plecak na bagaże i ewentualnie mały podręczny plecak
– śpiwór
– przybory do codziennej higieny osobistej
– klapki pod prysznic
– krem z filtrem przeciwsłonecznym
– godny ubiór na codzienną Mszę świętą, różaniec.

W przypadku udziału w pielgrzymce rowerowej dodatkowo:
– sprawny technicznie rower zaopatrzony w:
— sprawne hamulce
— szkło odblaskowe czerwone z tyłu
— działające oświetlenie (przód i tył)
— sygnał dźwiękowy
— bidon
— kask
— okulary
— wygodny strój pozwalający swobodnie poruszać się na rowerze i dostosowany do różnych warunków atmosferycznych.

4. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA ROWEREM

Każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości lub kartę rowerową i znać przepisy ruchu drogowego. Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany.

Postoje będą odbywały się w wyznaczonych, bezpiecznych miejscach. Wówczas nie wolno przebywać na drodze, oddalać się od grupy bez poinformowania przewodnika.

W razie awarii roweru należy powiadomić serwisantów i zamykającego grupę o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy.

W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy o nich bezzwłocznie powiadomić przewodnika grupy i służbę medyczną.

Dodaj komentarz

Pamiętaj! twój e-mail nigdy nie będzie publikowany.