4 dzień – 2011

W czwartek, 11 sierpnia dokładnie 3582 pątników Diecezji Bielsko – Żywieckiej pokłoniło się Matce Bożej Jasnogórskiej. Pątnicy zgromadzili się na Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim.

Eucharystii przewodniczył ks. inf. Władysław Fidelus z Żywca, który przekazał pozdrowienia i słowa zapewnienia o modlitwie od bp. ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusza Rakoczego. W imieniu Jasnej Góry pątników witał o. Mieczysław Polak.

Po Mszy Świętej zakwaterowaliśmy się w Domu Sióstr Miłosierdzia Bożego. W wolnym czasie oglądaliśmy wejście Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, koncert pielgrzymów andrychowskich przy tak zwanej „fontannie”, a po nim uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Tu przepraszaliśmy, dziękowaliśmy za otrzymane łaski i powierzaliśmy Pani Jasnogórskiej swoje troski oraz problemy jakie niesie ze sobą życie rodzinne, praca, nauka i codzienność. Prosiliśmy o błogosławieństwo dla nas, dla naszych parafii, rodzin, bliskich i tych, których Pan stawia na naszej drodze.

Nasz pobyt na Jasnej Górze zakończyliśmy w następnym dniu, uczestnicząc rano tuż przed Obrazem Jasnogórskim we Mszy Świętej, a następnie w Drodze Krzyżowej na Wałach. Nabożeństwo pokutne zostało odprawione w duchu św. Maksymiliana. Prowadzący je ks. Zbigniew Paprocki podkreślił, że św. Maksymilian stawiał sobie maksymalne cele, tak żył, tak wierzył, tak pracował i tak umarł. Był maksymalny dla Boga i Niepokalanej, dał świadectwo mocnej wiary i godnego człowieczeństwa, stając się apostołem miłości.

Opracowanie: Jan Stawarz

Dodaj komentarz

Pamiętaj! twój e-mail nigdy nie będzie publikowany.